img_6267-edit

Mesaj de anul nou din partea echipei Logistic Packaging

2016 este aproape de final și, în timp ce ne pregătim pentru noul an, vom acorda câteva momente atât pentru a ne reaminti realizările de până acum și pentru a ne gândi la provocările pe care le vom întâmpina de acum în colo. La fiecare sfârșit de an, companiile își numără succesele și nerealizările, trag linia și pot spune cu precizie dacă au avut sau nu un an bun.

Punctele forte pe 2016 pentru Logistic Packaging

  • Comunicare mai bună cu clienții

Pentru Logistic Packaging, anul 2016 a fost excelent. În acest an ne-am apropiat și mai mult de clienții și partenerii noștri prin schimbarea designului site-ului nostru și printr-o prezență mai activă pe rețelele de socializare. Echipa noastră de consultanți, specialiști în ambalaje și experți în comunicare a crescut și am deschis noi canale de comunicare cu clienții potențiali.

În timp ce ne depășeam granițele activității, am învățat mai multe lucruri despre așteptările clienților noștri pentru a le putea veni în întâmpinare cu recomandări, sugestii și soluții pertinente.

  • Dezvoltarea de noi produse

În 2016, Logistic Packaging s-a concentrat asupra creării de produse specializate pentru clienți pentru a le satisface nevoile specifice. Astfel, am inclus o gamă de cutii non-Euro și containere stivuibile non-Euro cu mai multe baze pe care le-am notat de-a lungul timpului printre cele mai solicitate de clienți. Aceste produse sunt realizate și oferite la prețuri conform gamelor de produse standard; aceasta înseamnă o durată de realizare și livrare mai scurtă și costuri reduse pentru clienții noștri.

  • Mai multă atenție acordată produselor customizate

În anul acesta, specialiștii noștri în ambalaje au fost foarte ocupați analizând și proiectând soluții de ambalare customizate pentru clienții noștri. Întrucât toate industriile devin din ce în ce mai specifice, experții noștri sunt mereu concentrați pentru a descoperi și implementa cele mai eficiente și fiabile materiale și tehnologii. Experiența și know-how-ul pe care le-am acumulat de-a lungul anilor ne permit să propunem cele mai adecvate produse și soluții customizate pentru toate proiectele individuale pe care le abordăm.

Planurile noastre pentru noul an

  • Extinderea activității în noi teritorii

În 2017 ne propunem să ne extindem activitatea în afara Uniunii Europene, mai precis în țările africane cum ar fi Maroc sau Tunisia. Industria auto s-a concentrat în ultima vreme asupra acestei zone, deoarece oferă bun echilibru între costurile de producție și accesul facil prin Canalul Suez spre Europa.

  • Extinderea rețelei europene de parteneri și distribuitori

De la lansarea noului site care include un formular de contact special pentru potențialii distribuitori, rețeaua noastră europeană de distribuitori locali a crescut dincolo de așteptările noastre. Suntem onorați și încântați de încrederea acordată nouă de antreprenorii și companiile care au ales brandul Logistic Packaging și au devenit ambasadori ai produselor și soluțiilor noastre de ambalare.

  • Creșterea afacerii și echipei noastre

Logistic Packaging este în continuă dezvoltare – atât ca cifră de afaceri, cât și în ce privește echipa de consultanți și experți în ambalaje. Dorim să ne aflăm oriunde au nevoie de noi clienții noștri și să le furnizăm produse și servicii de cea mai bună calitate/ Așa cum afacerile clienților noștri cresc, la fel vom crește și noi alături de ei și vom rămâne aceiași parteneri de încredere ca până în prezent.

Vom încheia acest articol, ultimul pe acest an, cu cele mai sincere urări de prosperitate pentru toți cititorii, clienții și partenerii noștri.

 

La mulți ani!