Remote Sales B2B

Departamentul-Vânzări

Locație-București / România

Tipul activității-Cu normă întreagă

Responsabilități:

  • Identificarea potențialilor clienți și gestionarea portofoliului de clienți existent;
  • Identificarea nevoilor clienților și propunerea de soluții în funcție de acestea;
  • Contactarea telefonică și prin e-mail atât a clienților deja existenți în baza de date, cât și a celor noi;
  • Redactarea de oferte și oferirea de sugestii cu privire la dezvoltarea business-ului;
  • Realizarea bugetului de vânzări;
  • Urmărirea încasărilor la termenele stabilite a sumelor datorate de clienți;
  • Implementarea strategiei de vânzări și marketing a companiei;
  • Participarea la training-uri de formare profesională și la diverse evenimente de profil;
  • Actualizarea informațiilor în sistem cu privire la stadiul proiectelor de vânzări;
  • Asigurarea asistenței de specialitate în perioada post-vânzare;
  • Oferirea de soluții în vederea îmbunătățirii relației cu clienții.

Cerințe:

  • Studii superioare, preferabil economice;
  • Experiență de cel puțin 2 ani pe un rol similar;
  • Cunoașterea limbii engleze la un nivel avansat;
  • Cunoștințe solide de operare PC: Outlook, Word, Excel, PowerPoint, programe de baze de date;
  • Cunostințele de Lean manufacturing, logisticș sau producție industrială constituie un avantaj;
  • Cunoașterea limbii germane constituie un avantaj;
  • Excelente abilități de comunicare și prezentare;
  • Inițiativă, orientare către client și către rezultate;
  • Creativitate, o bună capacitate de a identifica rapid soluții pentru dificultățile întâmpinate;
  • Capacitate de analiză și sinteză.

Beneficii:

  • Pachet salarial atractiv;
  • Laptop, telefon mobil;
  • Training-uri interne și externe;
  • Mediu de lucru excelent.

Doriți să vă alaturați echipei Logistic Packaging?

Parcurgeți lista posturilor disponibile și aplicați la funcția cea mai potrivită educației și experienței dumneavoastră.

Aplicația dumneavoastră pentru